Craniosacralis kezelés
Craniosacralis, kranioszakrális
Mi fán terem a Craniosacralis (kranioszakrális) gyógyítás?
Joggal vetődik fel a kérdés mi is lehet az a craniosacralis (kranioszakrális) kezelés, terápia.
Látszólag egy újszerű gyógyítási, test lélek harmonizálási módszerről van szó, amit már úgy száz éve felfedeztek, de csak az 1960-as 1970-es években kezdtek kezelési módszerré fejleszteni Amerikában.
Mára ez a kezelési módszer az egész világon elterjedt, sőt egyre népszerűbb az alternatív terápiák között.
Népszerűségét „látszólagos” egyszerűségének ugyanakkor hatékonyságának köszönheti.
Mi is az a kranioszakrális (craniosacralis) rendszer?
A kranioszakrális (craniosacralis) rendszert a koponya (cranio), a gerincoszlop, a keresztcsont (sacrum), az agy és a gerincvelőhártyák, valamint az agyi-gerincvelői folyadék alkotják. Az agyi-gerincvelői folyadék állandóan termelődik és a többlet elfolyik. Ennek hatására a koponya csontjai, a gerincoszlop, a keresztcsont, sőt az egész test egy sajátos ritmusban mozog. Ezt nevezik kranioszakrális (craniosacralis) ritmusnak
Hogy kell elképzeljek egy kranioszakrális (craniosacralis) kezelést?
A kranioszakrális (craniosacralis) kezelés kényelmes ruhában általában háton fekve történik.
A kezelő finom, lágy érintéseket alkalmaz. A finom, lágy érintések hatásása a koponyacsontokat összekötő ízületszerű varratok szabadabbá, rugalmasabbá vállnak. Ennek hatására a kranioszakrális (craniosacralis) rendszer ellazul. Ezzel egyidőben a koponyacsontok mentén finoman ellazulnak az agy és gerincvelőhártyák.
Eredményként felszabadul a helyi blokk alól a kranioszakrális ritmus.
Ezt úgy kell elképzeljük, hogy például beütöttük a felkarunkat már több, mint 1/2 évvel ezelőtt. Ezen a ponton létrejött egy kranioszakrális blokk, azaz nincs meg vagy sokkal gyengébb a craniosacralis ritmus. Eredmény állandósult fájdalom az érintett területen, ami már a könyökbe és a vállba is kisugárzik. Mind-e közben a röntgen és egyéb vizsgálatok eredményei nem mutatnak semmilyen elváltozást. A fizikoterápiás és a gyógyszeres kezelések nem hoznak javulást.
Nem is hozhatnak, mert nem a problémát, hanem a tünetet kezelik. Ilyekor, ha sikerül feloldani az érintett területen a craniosacralis blokkot, az előzőekhez képest rohamszerű változás jön létre.
Különböző irányzatú kranioszakrális (craniosacralis) kezelések.
Mára már az amerikai iskola mellett kialakult német, orosz és ázsiai irányzat is. A lényegi különbségek az iskolák között abban állnak, hogy van amelyik ragaszkodik a tradicionális kezelői metódushoz, azaz nem enged a kezelőnek intuíciót, megérzést, az energiák alkalmazását, ragaszkodik az eredeti lépéssorozathoz.
A másik iskola engedi a kezelő megérzéseit is aktiválni, engedi az energia áramoltatást is.
Jó magam inkább az első és a második iskola kevert képviselője vagyok, elvégzem a kötelező lépéseket, de engedek a megérzéseimnek és ennek megfelelően be vagy kikerülnek újabb vagy régebbi fogások is az eszköztárba.
Mindenkire személyre szabottan alakul a kezelés.
És mivel régebb óta foglalkozok energetizálással is, így azt nem tehetem meg, hogy megakadályozzam annak áramlását, hiszen az csak fokozza a kranioszakrális (craniosacralis) kezelés hatékonyságát!
Mire alkalmazható a kranioszakrális (craniosacralis) kezelés?
A kranioszakrális (craniosacralis) kezelés hatás mechanizmusa miatt igen széleskörűen alkalmazható. Az alábbiakban felsorolok néhányat a teljesség igénye nélkül:
- Alvászavar
- Asztma
- Depresszió
- Emésztési zavarok
- Fejfájás, migrén
- Fog – és állkapocsproblémák, fogcsikorgatás
- Görcs
- Hallászavarok (pl. fülcsengés)
- Hiperaktivitás
- Hormonzavarok
- Krónikus fáradtság
- Légzési panaszok
- Magas vérnyomás
- Motoros – és érzékelési zavarok
- Összpontosítási – és tanulási nehézségek
- Porckorong betegség, isiászpanaszok
- Stressz
- Előnyös továbbá a terhesség ideje alatt, és azt követően, a gyermekek fejlődési periódusai során, valamint kórházi ellátásnál is.
Van-e ellenjavallata a kranioszakrális (craniosacralis) kezelésnek?
- Akut gyulladások(pl. Agyhártya)
- Súlyos vagy nyílt koponyasérülés
- Koponyatörés
- Szívinfarktus (akut fázisa)
- Agyvérzés (akut fázisa)
- Agydaganat, agyi értágulás, agyi hermatom
- Gyulladás (pl. kullancs okozta)
Miért érdemes terápiában gondolkozni a kranioszakrális (craniosacralis) kezeléssel?
Bár sokaknál az első kezelés is látványos eredményhez vezet, de a kranioszakrális kezelési módszer valódi hatását csak kezeléssorozattal azaz terápiával tudja kifejteni.
A fenti példánál maradva, amikor egy probléma régebb óta fenn áll, előfordul, hogy már nem csak egy blokk keletkezik hanem több is. Ezek nem mindig oldhatók fel egy kezelés alatt, illetve vissza visszatérhetnek, attól függően, hogy a kezelt személy milyen gyorsan vagy lassan képes (vagy van lehetősége) a változásra.
Nálam a terápiás kezelésnél nem csak a kezelő tevékenykedik, hanem a kezelt személy is. Ami annyit jelent, hogy időről időre megtanítok egy-egy fogást alkalmazni önkezelésként. Aminek a gyakorlásával a kezelt személy nem csak saját magát tudja kezelni, de szükség esetén családtagjainak vagy barátainak is segítséget tud nyújtani.
A fogások rendszeres alkalmazásával testtudatát fejlesztheti, újra megélheti, hogy Ő az aki irányít és nem irányítottként, sodródva kell élje az életét!
Kérdések a craniosacralis (kranioszakrális) kezeléssel kapcsolatban ?
- Alkalmazható daganatos betegségek esetén?
- Nem értem miért jó a kismamának?
- Van-e kizáró életkor?
- Mit érezhetek a kezelés alatt?
- Nem hiszek semmiben, miért pont ebben kellene higgyek?!
- Gerincsérveim vannak, állandóan műteni akarnak, de nem engedem, ez a kezelés tud segíteni?
- Rendszeresen fáj a fejem és migrénem van…..?
Válaszokat ide kattintva olvashatod el?
Hagyjon egy választ!
Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!